Bakłażan
po prowansalsku

Caponata
z oliwkami

Wegański kurczak
w sosie teriyaki

Warzywa w curry
z komosą ryżową

Krem z buraków
z mlekiem kokosowym

Krem z włoskich
przetartych pomidorów

Krem z groszku
z miętą

Świadome wybory żywieniowe: dieta wegetariańska coraz częstszym wyborem Polaków.

Wraz z rosnącym zainteresowaniem zdrowym odżywianiem oraz wzrostem świadomości dotyczącej wyborów żywieniowych, coraz więcej Polaków decyduje się na dietę wegetariańską. Jak wynika z badań Insight Lab przeprowadzonych dla Pyszne.pl, aż 43% Polaków chce zdrowiej się odżywiać, ograniczając przy tym mięso. Dlaczego coraz więcej osób deklaruje chęć przejścia na wegetarianizm? 

Troska o zdrowie

Dieta wegetariańska opiera się na spożywaniu produktów roślinnych i wyklucza mięso jako składnik diety. Polacy coraz bardziej zdają sobie sprawę z tego, że żywienie odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu wielu chorobom, między innymi otyłości, cukrzycy typu 2, chorobom serca czy nowotworom. Świadome wybory żywieniowe mają wpływ również na nasze samopoczucie. Dlatego dieta wegetariańska, oparta na produktach roślinnych takich jak warzywa, owoce, orzechy, nasiona i rośliny strączkowe, może być odpowiednim wyborem dla tych, którzy chcą zwiększyć spożycie cennych składników odżywczych oraz zmniejszyć ryzyko wielu chorób.

Wegetarianizm w zgodzie z naturą

Coraz więcej Polaków zwraca również uwagę na etyczne i ekologiczne aspekty żywienia. Produkcja mięsa i ryb wiąże się z emisją gazów cieplarnianych, a hodowla zwierząt może prowadzić do zanieczyszczenia gleb lub wód gruntowych. Wybierając dietę wegetariańską, Polacy chcą mieć realny wpływ na poprawę środowiska naturalnego. Wiąże się z tym także kwestia etycznego traktowania zwierząt i problemy związane z przemysłowym chowem (np. stosowanie antybiotyków). Wybierając dietę wegetariańską, wiele osób chce unikać wspierania tego rodzaju praktyk.

Dieta wegetariańska w Polsce

Dostępność produktów wegetariańskich w Polsce również jest większa z roku na rok, co przyczynia się do wyborów zakupowych. Sklepy spożywcze oraz restauracje oferują obecnie szeroki wybór opcji wegetariańskich i wegańskich, takich jak mięso sojowe, tofu, mleko roślinne i wiele innych. W internecie dostępnych jest również wiele blogów kulinarnych, z których warto czerpać wiedzę i inspirację dotyczącą codziennej kuchni wegetariańskiej i wegańskiej. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy nie mamy czasu na samodzielne przygotowanie pełnowartościowego posiłku w domu?

Gotowe dania wegetariańskie

Jeśli nie lubimy, nie umiemy lub po prostu nie mamy czasu gotować, a chcemy zjeść ciepły, pożywny posiłek, możemy skorzystać z wielu propozycji gotowych dań wegetariańskich. 

Idąc na zakupy, warto zwrócić uwagę na skład produktu oraz przeanalizować go pod względem wartości odżywczych. Jeżeli jesteśmy na początku naszej drogi do zmiany nawyków żywieniowych, wybierzmy dania gotowe, które są sprawdzone i polecane na stronach i blogach zajmujących się ocenianiem jakości produktów spożywczych. Serdecznie polecamy Wam nasze dania, czyli JemFair! W swojej ofercie posiadamy szeroki wybór pozycji wegetariańskich: Caponata z oliwkami, Warzywa w curry z komosą ryżową, Wegański kurczak w sosie teriyaki, Bakłażan po prowansalsku, Krem z groszku z miętą, Krem z buraków z mlekiem kokosowym, Krem z włoskich przetartych pomidorów.

Dania JemFair nie zawierają poprawiaczy smaku oraz konserwantów, są przygotowywane na bazie wysokiej jakości, starannie dobranych składników. 

Nasze produkty są dostępne w większości sklepów na terenie Polski. Jesteśmy obecni zarówno w hipermarketach, jak i w mniejszych, lokalnych sklepach. 

Rozpoczynając swoją przygodę ze zmianą nawyków żywieniowych, warto z uważnością i wyrozumiałością przeanalizować swoje potrzeby. Zmianę stylu życia można rozpocząć stopniowo, wprowadzając do jadłospisu więcej pełnowartościowych, wegetariańskich dań. Produkty JemFair to dobry wybór zarówno dla “zaawansowanych” wegetarian, jak i początkujących osób, które dopiero rozważają wyeliminowanie mięsa z diety. 

GRAAL S.A.

UL. ZACHODNIA 22
84-200 WEJHEROWO

©2020 Graal Group

Polityka prywatności

NAPISZ DO NAS